Czytaj po polsku. T. 6: Natasza Goerke: „Paralele”, Ryszard Kapuściński: „Wewnątrz góry lodowej”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla zaawansowanych (poziom C1). Wyd. 4

oprac. Maria Czempka-Wewióra, oprac. Małgorzata Smereczniak
Miejsce wydania: 
Katowice
Rok wydania: 
2016
ISBN: 
978-83-226-1698-7
Wydawca: 
Wydawnictwo UŚ
Nakład: 
dostępny (wersja papierowa)
Liczba stron: 
104
Wymiary: 
165 mm × 120 mm × 7 mm
Oprawa: 
broszurowa, klejona, folia błyszcząca
Numer pracy: 
PiS 187
Inne: 
ćwiczenia, klucz do ćw.
Wydanie: 
4
Rodzaj publikacji: 
e-book, tradycyjna papierowa, skrypt
Język: 
polski
10,50 zł

Opis

Wersja on-line

Kup ibuka – www.ibuk.pl

 

Książeczka adresowana jest do osób znających język polski na poziomie zaawansowanym, pragnących sprawdzić oraz doskonalić dotychczasową wiedzę. Zawiera pełną, autorską wersję utworów Paralele Nataszy Goerke oraz Wewnątrz góry lodowej Ryszarda Kapuścińskiego, wraz z przypisami objaśniającymi trudniejsze wyrazy – neologizmy stworzone przez autorów, słowa rzadko używane czy archaizmy.

Za pomocą obszernego zestawu ćwiczeń czytelnik utrwala nowo poznane słownictwo, poznaje kontekst kulturowy i poszerza wiedzę językoznawczą. Podział ćwiczeń na grupy tematyczne pozwala skupić się na odpowiednich zagadnieniach: sprawdzeniu stopnia zrozumienia przeczytanego tekstu, gramatyce, ćwiczeniach w mówieniu i pisaniu.

Publikacja, tak jak pozostałe pozycje dla osób znających język polski na poziomie zaawansowanym, umożliwia czytelnikowi zapoznanie się z twórczością autorów współczesnych oraz zetknięcie się z różnymi gatunkami literackimi, np. reportażem.

Przykładowe ćwiczenia: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-06-natasza-goerke-paralele-ryszard-kapuscinski-wewnatrz-gory-lodowej-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obcego-edycja-dla/