Monografia prof. dr. hab. Dariusza Kuboka nominowana do Nagrody im. Jana Długosza

Z wielką radością informujemy, że monografia autorstwa Pana Profesora Dariusza Kuboka "Krytycyzm, sceptycyzm i zetetycyzm we wczesnej filozofii greckiej" znalazła się w gronie 10 Nominowanych do Nagrody im. Jana Długosza.

Konkurs o Nagrodę imienia Jana Długosza nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Jak piszą organizatorzy: „Przedstawiane do Nagrody dzieła pomagają wiele rzeczy lepiej poznać i zrozumieć, odgrywają istotną rolę w kształtowaniu podstawowych i uniwersalnych wartości naszej cywilizacji. Dostarczają gruntownej wiedzy i stanowią bogaty materiał do przemyśleń, stając się nie tylko lekturą, ale także przedmiotem studiów. (…) Typowane do Nagrody książki mają szansę znaleźć się wśród podstawowych dzieł służących budowaniu świadomości historyczno-kulturowej Polaków”.

Więcej informacji o konkursie oraz pełną listę 10 Nominowanych znajdą Państwo pod adresem: https://dlugosz.krakow.pl/pl/nominowani.html

Panu Profesorowi najserdeczniej gratulujemy - a wszystkich Państwa najgoręcej zachęcamy do lektury: https://wydawnictwo.us.edu.pl/node/24113.