18 marca - 24 maja 2020 - Wydawnictwo UŚ pracuje w trybie zdalnym [AKTUALIZACJA]

UWAGA! AKTUALIZACJA:
Okres pracy zdalnej Wydawnictwa przedłużony został do 24 maja (szczegóły pod spodem). W tygodniu od 27 do 30 kwietnia Biuro Wydawnictwa będzie nieczynne z powodu przeprowadzki. 

 

Zgodnie z ogłoszoną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nowelizacją w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-dla-rektorow-w-zwiazku-z-ogranic...):

 

Zespół Wydawniczy oraz Zespół Administracyjno-Dystrybucyjny Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w dniach 18 marca - 24 maja 2020 będą pracować niemal w pełni zdalnie, z dyżurami w zależności od bieżących potrzeb.

 

Dyżury pełnić będą pracownicy Biura Wydawnictwa (od 5 maja w budynku przy ul. Bankowej 14, pok. 230 - poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, godz. 10:00-13:00), serdecznie prosimy jednak o kontakt osobisty tylko w awaryjnych przypadkach.

 

Publikacje papierowe będą nadal sprzedawane, jednak czas realizacji zamówień może się nieco wydłużyć

 

Adresy e-mailowe do pracowników Wydawnictwa znaleźć można m.in. na stronie https://wydawnictwo.us.edu.pl/node/2071.

 

Zachęcamy do korzystania z publikacji w wersji elektronicznej - w dniach 7-13 kwietnia wszystkie nasze publikacje będą dostępne w cenie 6,90 zł.

 

Przypominamy także, że - jako że gorąco popieramy ideę wolnego dostępu - nasze publikacje przekazujemy do Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego, gdzie są rozpowszechniane w formule open access już po upływie 12 miesięcy od daty publikacji (w przypadku starszych publikacji - po 18 miesiącach). Pula otwartych publikacji stale się powiększa, już teraz znajdą tam Państwo kilka tysięcy monografii, rozdziałów i artykułów, a stale wgrywane są kolejne. Co więcej, od 2019 roku wszystkie nasze czasopisma publikowane są w formule wolnego dostępu.

 

Gdy będą znane jakiekolwiek informacje odnośnie do funkcjonowania wydawnictwa w dalszych dniach – poinformujemy Państwa niezwłocznie.