Breaking news

Wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie ACADEMIA 2017 dla książki „Technokultura i jej manifestacje artystyczne. Medialny świat hybryd i hybrydyzacji”

Podczas 8. Warszawskich Targów Książki naszemu wydawnictwu przyznano wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie ACADEMIA 2017 za publikację autorstwa Piotra Zawojskiego „Technokultura i jej manifestacje artystyczne. Medialny świat hybryd i hybrydyzacji”

Opracowanie graficzne książki Natalia Pietruszewska, redakcja Magdalena Kopeć.

Wyróżnienie cieszy szczególnie, gdyż do konkursu w tym roku zgłoszono rekordową liczbę 132 publikacji z 55 wydawnictw.

Wyróżnienie w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki dla książki „Rozumienie systemu w filozofii pokantowskiej”

Podczas 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej naszemu wydawnictwu przyznano wyróżnienie w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w roku 2017 za publikację autorstwa Andrzeja J. Norasa „Rozumienie systemu w filozofii pokantowskiej”.

Zasady finansowania kosztów egzemplarzy autorskich i promocyjnych

od dnia 28 kwietnia 2015 roku obowiązują nowe zasady finansowania kosztów egzemplarzy obowiązkowych, autorskich, promocyjnych oraz egzemplarzy dla członków rad redakcyjnych i recenzentów w przypadku publikacji niekomercyjnych wydanych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

100/100 LUTOSŁAWSKI – rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego

Książka Agnieszki Kopińskiej „Fortepian w twórczości Witolda Lutosławskiego. Rola czynnika percepcyjnego w interpretacji wykonawczej. W setną rocznicę urodzin kompozytora” wpisuje się w trwający właśnie Rok Witolda Lutosławskiego. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w setną rocznicę urodzin kompozytora.

Nicowanie świata. Zdania z Szekspira

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego ukazała się długo oczekiwana publikacja autorstwa Tadeusza Sławka: Nicowanie świata. Zdania z Szekspira. Książka jest próbą przedstawienia współczesnego odczytania dramatów Williama Szekspira. Autor bardziej koncentruje się na śledzeniu myśli i wątków obecnych w dziełach Szekspira, niż na wyodrębnianiu i analizowaniu poszczególnych sztuk. Powstaje w ten sposób mozaika, z których czytelnik może złożyć swój własny portret myślowy Szekspira. Zapraszamy do lektury i zakupu.

Kroatywni

Nakładem naszego wydawnictwa ukazał się zbiór Kroatywni. Dramat chorwacki po 1990 roku, pod redakcją Katarzyny Majdzik, Leszka Małczaka i Anny Ruttar. Na przeszło 600 stronach zostało opublikowanych 11 utworów dramatycznych autorów młodego i średniego pokolenia. Jest to pierwszy w Polsce tak obszerny projekt translatorski, poświęcony dramatowi chorwackiemu. Publikacja powstała dzięki pracownikom Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego i dofinansowaniu Ministerstwa Kultury Republiki Chorwackiej. Mecenat nad antologią objęło miasto Katowice.