Czytaj po polsku. T. 5: Andrzej Sapkowski: „Wiedźmin”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla zaawansowanych (poziom C2). Wyd. 4.

oprac. Jagna Malejka
Miejsce wydania: 
Katowice
Rok wydania: 
2022
ISBN: 
978-83-226-1690-1
ISSN: 
2720-5800
Wydawca: 
Wydawnictwo UŚ
Nakład: 
dostępny (wersja papierowa)
Liczba stron: 
96
Wymiary: 
165 mm × 120 mm × 6 mm
Oprawa: 
broszurowa, klejona, folia błyszcząca
Numer pracy: 
PS 216
Inne: 
ćwiczenia, klucz do ćwiczeń, ilustr.
Wydanie: 
4
Rodzaj publikacji: 
skrypt, seria
Język: 
polski
9,90 zł

Opis

Wersja on-line

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość lub część:

Czytaj po polsku. T. 5: Andrzej Sapkowski: "Wiedźmin". Wyd. 2 (całość)

 

Prezentowana publikacja zapoczątkowuje w popularnej wśród czytelników serii „Czytaj po polsku” nowy etap – książek przeznaczonych dla osób znających język polski na poziomie zaawansowanym, pragnących sprawdzić oraz doskonalić dotychczasową wiedzę. Publikacje te zawierają już nie – jak dotąd – skrócone wersje utworu, lecz pełną, autorską jego wersję, wraz z przypisami objaśniającymi trudniejsze wyrazy (neologizmy stworzone przez autora, słowa rzadko używane czy archaizmy). W tym tomie jest to opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego Wiedźmin.

Za pomocą obszernego zestawu ćwiczeń czytelnik utrwala nowo poznane słownictwo, poznaje kontekst kulturowy i poszerza wiedzę językoznawczą. Podział ćwiczeń na grupy tematyczne pozwala skupić się na odpowiednich zagadnieniach: sprawdzeniu stopnia zrozumienia przeczytanego tekstu, gramatyce, ćwiczeniach w mówieniu i pisaniu.

Przykładowe ćwiczenia: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-05-andrzej-sapkowski-wiedzmin-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obcego-edycja-dla-zaawansowanych-poziom-c2/