Nagroda za osiągnięcia teatrologiczne przyznana Ewie Tomaszewskiej przez Słowackie Centrum UNIMA za książkę „Tam i z powrotem. Rzecz o lalkarskich kontaktach polsko-czechosłowackich i polsko-czesko-słowackich na Śląsku”

Ewa Tomaszewska, doktor, absolwentka Politechniki Krakowskiej (Wydział Architektury) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (Wydział Reżyserii Teatru Lalek), otrzymała nagrodę za osiągnięcia teatrologiczne przyznaną przez Słowackie Centrum UNIMA (UNIMA – Międzynarodowa Unia Lalkarska) za książkę „Tam i z powrotem. Rzecz o lalkarskich kontaktach polsko-czechosłowackich i polsko-czesko-słowackich na Śląsku” (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego), która dotyczy obecności czeskich i słowackich twórców w polskim teatrze lalek XX i XXI wieku.