Czytaj po polsku. T. 5: Andrzej Sapkowski: „Wiedźmin”. Materiały pomocnicze do nauki języka polskiego jako obcego. Edycja dla zaawansowanych (poziom C2). Wyd. 3.

oprac. Jagna Malejka
978-83-226-1690-1
Nakład:
wyczerpany (wersja papierowa)
Wymiary:
Oprawa:
Numer pracy:
PiS 169
Inne:
ćwiczenia, klucz do ćwiczeń, ilustr.
e-book, skrypt, seria

Kup lub wypożycz na ibuk.pl całość lub część:

Czytaj po polsku. T. 5: Andrzej Sapkowski: "Wiedźmin". Wyd. 2 (całość)

Prezentowana publikacja zapoczątkowuje w popularnej wśród czytelników serii „Czytaj po polsku” nowy etap – książek przeznaczonych dla osób znających język polski na poziomie zaawansowanym, pragnących sprawdzić oraz doskonalić dotychczasową wiedzę. Publikacje te zawierają już nie – jak dotąd – skrócone wersje utworu, lecz pełną, autorską jego wersję, wraz z przypisami objaśniającymi trudniejsze wyrazy (neologizmy stworzone przez autora, słowa rzadko używane czy archaizmy). W tym tomie jest to opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego Wiedźmin.

Za pomocą obszernego zestawu ćwiczeń czytelnik utrwala nowo poznane słownictwo, poznaje kontekst kulturowy i poszerza wiedzę językoznawczą. Podział ćwiczeń na grupy tematyczne pozwala skupić się na odpowiednich zagadnieniach: sprawdzeniu stopnia zrozumienia przeczytanego tekstu, gramatyce, ćwiczeniach w mówieniu i pisaniu.

Przykładowe ćwiczenia: https://www.sjikp.us.edu.pl/pl/publikacje/publikacje-szkoly-jezyka-i-kultury-polskiej-uniwersytetu-slaskiego/seria-czytaj-po-polsku/czytaj-po-polsku-tom-05-andrzej-sapkowski-wiedzmin-materialy-pomocnicze-do-nauki-jezyka-polskiego-jako-obcego-edycja-dla-zaawansowanych-poziom-c2/